Ana Sayfa Ekonomi 3 farklı elektrikli traktör Haziran’da hazır!

3 farklı elektrikli traktör Haziran’da hazır!

629
elektrikli traktör

Ziraat Bankası ortaklığı ile başarıyla yürütülen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Elektrikli Traktör Projesi”nde seri üretim Haziran ayında başlayacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Elektrikli Traktör Projesi” başarıyla sürüyor. Şu anda hatlarında 25 traktörün hazır beklediğini belirten ZY Elektrikli Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yol, Haziran’da üretimi tamamlanacak traktörler için ön siparişleri aldıklarını açıkladı.

3 çeşit traktör üretilecek

Ziraat Bankası ile ortak yürütülen proje hakkında bilgi veren Yol, Türkiye’de bahçe, orta ve büyük olmak üzere 3 çeşit traktörün kullanıldığını söyledi. Bu traktörlerin kullanım yerlerine uygun elektrikli traktör üretimi yapacaklarını dile getirdi.

Yol’un verdiği bilgilere göre, 130-140 beygir gücündeki küçük boy bahçe traktörleri 20 dakikada şarj edilebilecek ve 5 saat şarj edilebilecek. 2022’nin ilk aylarında seri üretime geçilecek orta boy traktörler 220 beygir gücünde olacak ve 6-7 saat çalışabilecek. 130 beygir gücündeki en büyük traktörler ise 320 beygir gücünde olacak ve Haziran ayında seri üretim başlayacak. Bu traktörler özellikle hayvanların korkmaması için sessiz ve kokusuz olacak şekilde üretilecek. (AA)