Ana Sayfa Şirket 5 şehre Kuzeyden Ormanı…

5 şehre Kuzeyden Ormanı…

1239
kuzeyden su

Kuzeyden, Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte Dünya Su Günü’nde ağaçlandırma çalışması başlattı.  ‘Kuzeyden’le 50.000 fidan 5 orman’ diyen marka, 5 ilde ‘Kuzeyden Ormanları’nı oluşturacak.  

Getir’in su markası Kuzeyden, Orman Genel Müdürlüğü ile bir araya geldi. Marka, Türkiye’de yaşanan orman yangınları nedeni ile zarar gören illeri ağaçlandırmak için Dünya Su Günü’nde ‘Kuzeyden’le 50.000 fidan 5 orman’ diyerek Getir kullanıcılarını desteğe çağırıyor. Marka, sürdürülebilir bir gelecek için Kuzeyden ormanlarını oluşturmayı ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmayı hedefliyor.

5 il, 5 orman, 50 bin fidan

Geçen yılın en büyük orman yangının gerçekleştiği Hatay başta olmak üzere Balıkesir, İzmir, Muğla ve Çanakkale illerini ağaçlandırmaya başlayacak olan Kuzeyden, 20 Mart tarihi itibarıyla Getir, GetirBüyük ve GetirSu üzerinden alınan iki seçili Kuzeyden ürününü 1 fidana dönüştürüyor. Kullanıcılar Getir uygulaması üzerinden bir sayaç vasıtasıyla anlık olarak ulaşılan fidan sayısını görebilecek ve hedefe ne kadar yaklaşıldığından anında haberdar olacak.

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Geçen yıl Türkiye’de, Orman Genel Müdürlüğü verilerine göre 3 bin 412 yangın çıktı. Yaşanan yangınlarda 29 bin 487 futbol sahası büyüklüğündeki 20 bin 936 hektar ormanlık alan zarar gördü. Ormanlık alanların kaybı maddi manevi çok ağır bir yük” dedi.