Ana Sayfa Gündem 6 Eylül haftasında sinemada neler var?

6 Eylül haftasında sinemada neler var?

sinema

Bu hafta Cinemaximum’da vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Kara Kutu (Black Box), Durgun Su (Stillwater), Best Sellers, Z, Sir-Ayet: Ölü Doğan, İnsanlar İkiye Ayrılır ve Elli Kelimelik Mektuplar sinemaseverlerle buluşuyor. 

  • Bu yılın merakla beklenen filmlerinden Kara Kutu (Black Box), Yann Gozzlan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu gerilim türünde bir film. Filmde, yetenekli bir kutu analisti olan Matthieu’un yeni bir uçağın ölümcül kazasının arkasındaki nedeni çözmeye çalışması konu ediniyor. 
  • Matt Damon’ın başrolünde yer aldığı Durgun Su (Stillwater), gerilim, dram ve suç üçgeninde geçiyor. Filmde, Bill adında bir babanın Marsilya’da okuyan kızının işlemediğini iddia ettiği bir cinayetin zanlısı olarak tutuklanması sonucu soluğu Fransa’da alması ve onun hikâyesini anlatıyor.
  • Günay Günaydın’ın korku filmi türündeki Sir-Ayet: Ölü Doğan filmi, beş yıl önce kaybettiği annesini sürekli rüyalarında görmeye başlayan ve anlam veremediği farklı olaylara da maruz kalan Hazal’ın, bu durumun üzerine gidip araştırmasıyla başından geçenleri konu ediniyor.
  • Gizem Karaca Ekmekçi, İlker Kızmaz, Tekin Temel, İlhan Şeşen, Derya Alabora gibi isimlerin oyuncu kadrosunda olduğu Elli Kelimelik Mektuplar,  27 Mayıs Darbesi’ni konu ediniyor. 27 Mayıs 1960 günü gerçekleşen darbede, Bayındırlık Bakanı olan Tevfik İleri’nin ailesinin yanından alınıp tutuklanması ve hikayesi anlatılıyor.