Ana Sayfa Yaşam Adana’da portakallı lezzet şöleni!

Adana’da portakallı lezzet şöleni!

882
portakallı lezzetler

“Nisan’da Adana’da – 9. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı” kapsamında az sayıda fiziki etkinlerinden biri olarak düzenlenen “Portakallı Lezzetler Yarışması” büyük çekişmeye sahne oldu.

Bu yıl büyük oranda online olarak düzenlenen “Nisan’da Adana’da – 9. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın “Portakallı Lezzetler Yarışması” büyük ilgi gördü. Adana’nın en önemli tarım ürünlerinden olan narenciyeyi lezzetle buluşturmak amacıyla Adana Ticaret Odası, Park Zirve Zaimoğlu, Onbaşılar Kebap ile Sheraton Otel sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya her kategoriden 15 yarışmacı olmak üzere toplam 60 yarışmacı katıldı.

Pandemi önlemleri nedeniyle hijyenik bir ortamda yapılan yarışma “soğuk yemekler, sıcak yemekler, pasta ve tatlı” olmak üzere 4 kategoriden oluştu. Soğuk yemekler kategorisinde “Adana Esintisi” ile Tolunay Topbaş, sıcak yemekler kategorisinde “Tavuklu Portakal Dolması” ile Kaan Avluklu, pasta kategorisinde “Damak Çatlatan Greyfurt” ile Gülcan Yaşar ve tatlı kategorisinde “Buz Portakal” ile Büşra Gülay Çakır birinci oldu.