Ana Sayfa Aşk - İlişkiler Aşırı tatlı isteğinin nedeni içinizdeki mutsuz çocuk olabilir!

Aşırı tatlı isteğinin nedeni içinizdeki mutsuz çocuk olabilir!

tatlı yemek

Enerji Terapisti ve Yaşam Koçu Seçkin Zenginler soruları yanıtlıyor. “İçinizde kendisini mutsuz hisseden bir parçanız, bir çocuk var ve o çocuk sizi mutlu olmak adına tatlı yemeye itiyor olabilir” diyor.

Soru: Selam Hocam, rumuz Rüzgargülü. Karşıma hep evli ya da sevgilisi olan erkekler çıkıyor ve bu şekilde ikinci bir kadın olarak hayatlarında olmamı istiyorlar. Bu ilişkilerden hızlıca ayrılmaya çalışıyorum ancak bir türlü kurtulamıyorum. Yazılarınızı okuyorum, onları hayatıma ben mi çekiyorum? Buna neden olan nedir ve bunu nasıl değiştirebilirim?

Sevgili arkadaşım, yaşadığın bu durumlar tamamen senin bilinçaltı kayıtların ile ilgili, evet doğru tespit o kişileri hayatına sen çekiyorsun. Burada özellikle bakılması gereken alan, çocukken anne ve babanla olan ilişkilerindir; bu alanda yeterince sevgi, değer ve yeterlilik duygularını tam ve bütün olarak alamamışsan, bu eksiklik sen hangi yaşta olursan ol seninle birliktedir. Kendini bir radyo istasyonu gibi düşünürsen, yaptığın yayın, yaydığın enerjide sevgisizlik, değersizlik ve yetersizlik olacaktır. Bu enerji yayılımı ile de hayatına, sana hep bu duyguları yaşatacak durum ve kişileri çekersin.

Soru: Merhaba Hocam, rumuz Çaresiz. 35 yaşındayım, 20’li yaşlardan beri yumurtalıklarda kist sorunu yaşıyorum, iki kez ameliyat oldum ve ameliyat ile aldılar. 6 ay önce tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Tekrar bir ameliyat gerekiyor ancak ben bu sefer ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyat sonrası iyileşme süreci beni çok yoruyor ve yaşamımı olumsuz yönde etkiliyor. Bu rahatsızlığımı enerji seansları ile çözebilir miyim? Bu konuda bir tavsiyeniz olur mu?

Merhabalar, yaşadığınız bu tekrar eden rahatsızlığın sebebi bilinçaltında yer alan olumsuz bir düşünce ya da duygu kaynaklı. Yaşadığımız her türlü sorun, rahatsızlık ve hastalığın temelinde bu tür olumsuz kayıtlar vardır. Bu rahatsızlık içinde şunları söyleyebiliriz; geçmişe takılı kalmışlık, acı veren eski bir travma ya da olayı bir türlü hazmedememek ve zihinde sürekli bu durumu bırakamamak, tıpkı acı veren bir eski bir filmi tekrar tekrar izlemek gibi. Bu tekrarlarla da enerjimizi bu alana akıtır ve o acıları besleriz. Bu acılar zihinde bir süre sonra başa çıkılamaz bir hale gelir ve artık zihinden bedene yansıyarak bedende rahatsızlıklar yaratır. Bu zihin yapısında kaldığımız sürece de siz istediğiniz kadar ameliyat olun, düşüncelerinizi değiştirmez ve geçmişte yaşamaya devam ederseniz, bu kistler tekrarlayacaktır. Bu anlamda bir bilinçaltı terapisi ve enerji seansı tavsiye ederim, bu hem sorunun kaynağını bulup hızlıca çözmenizi hem de iyileşme sürecinizi hızlandırır.

Soru: Merhabalar Hocam, ben İstanbul’dan, rumuz Gün Batımı. Benim sorunum, çok istediğim halde bir türlü kilo verememek. 2. çocuğumun doğumu sonrası, hamilelikte aldığım kiloları bir türlü veremiyorum. Birçok diyet yaptım, spora başladım, başlarda birkaç kilo veriyorum sonrasında duruyor ve tekrar almaya devam ediyorum. Özellikle tatlıya karşı iradem çok zayıf. Her gün olmasa bile tatlı yemekten kendimi bir türlü alamıyorum. Bu durum benim kendime olan özgüvenimi de aşağıya çekiyor, bedenimden ve kendimden utanıyorum. Bana neler önerirsiniz?

Selamlar, sizi çok iyi anlıyorum, fazla kilo problemi fiziksel olarak bizi yorduğu kadar aslında psikolojik olarak da yoran ve enerjimizi aşağıya çeken bir durum. Kilo verememek ile ilgili sahip olduğunuz olumsuz inanç ve duygu durumları bizim asıl sorunumuz. Mesela; su içsem yarıyor inancı varsa su içseniz size yarar ve kilo alırsınız ya da bilinçaltında kilo vermek=zor gibi kodlamalar varsa kilo veremezsiniz. Kilo problemlerinin altında yatan temel sebeplerden bir tanesi de korunma isteğidir. 2. hamilelik sırasında eşiniz ile yaşadığınız bir huzursuzluk ya da ayrılma gibi durumlar söz konusu oldu mu? Bu tür durumlardan kaynaklı kendini güvende hissetmek isteyen bilinçaltı, kilo alarak ya da mevcut kiloyu koruyarak kendini koruma altına alabilir. Yani içinizde o dönem oluşan bir güvensizlik durumu nedeniyle, kendini güvende ve korunaklı hissetmek adına kilo vermeyi reddeder. Bir de tatlıya düşkünlükten bahsetmişsiniz; tatlı yediğinizde sizde yarattığı duygusu nedir? Tatlı yediğinizde mutlu mu oluyorsunuz? Keyif mi alıyorsunuz? Bir duygu eksikliği nedeniyle tatlı yiyorsunuz. Bilinçaltınızda bu eksikliğin sebebi nedir? İçinizde kendisini mutsuz hisseden bir parçanız, bir çocuk var ve o çocuk sizi mutlu olmak adına tatlı yemeye itiyor olabilir. Bilinçaltında yer alan o çocuklar üzerinde çalışma yapılmasını, bir bilinçaltı terapisini tavsiye ederim. Bu sayede hem kilo verirsiniz hem de hayatınızda daha mutlu ve keyifli bir ruh hali içine girersiniz.

Soru: Merhabalar Hocam, ben İzmir’den Deniz Yıldızı. 28 yaşındayım, son 1 aydır kendimi çok halsiz, bitkin ve yorgun hissediyorum. Bir işe hevesle başlıyorum, bitiremiyorum ya da hiç başlayamıyorum, enerjim yok. Hastanede tüm tahlillerimi yaptırdım, her şey normal, düzenli olarak spor yapıyorum ve beslenmeme de dikkat ediyorum ancak bir türlü o hayat dolu, keyifli halime geri dönemiyorum. Bahar ve mevsim geçişleri mi diye düşünüyorum ama önceki yıllarda böyle olmuyordu. Neden olabilir sizce?

Merhabalar, anlattıklarınıza bakılırsa, enerji seviyeniz düşmüş son 1 aydır, büyük ihtimalle 1 ay öncesinde yaşanan olumsuz bir durum kaynaklı deneyimlenen duygular bu düşüşe sebep olmuş. Yaşanan her şeyin bir sebebi vardır; bir düşünün bakalım 1 ay önce ne oldu? Ne yaşadınız? Sizde bıraktığı duygular neler? Bırakamadığımız bu duygular bizim enerji bedenimizde var olan çakralarımızı bloke eder, dolayısı ile evrensel yaşam enerjisi tam ve bütün olarak bedenimize akmaz. Mevcut enerji ile idare etmeye çalışırız, bir süre sonra o da tükenir ve tükenmişlik olarak tanımladığımız atalet, tembellik ve isteksizlik gibi haller hissetmeye başlarız. Örneğin; normal günlük hayatımızda 300 herz civarında titreşiriz, bir öfke ya da suçluluk gibi duygulara kapılır ve bu duyguları bırakamazsak bu seviye 100 herz civarına düşer. Bu seviyede kaldığımız sürece de, hayatımıza bize hep bu duygu durumlarını yaşatacak kişi ve olayları çekeriz, tıpkı bir mıknatıs gibi. Bu durum süreklilik haline gelirse bağışıklık sistemi çöker ve hastalıklara davetiye çıkarırız. Dolayısı ile düzenli olarak nefes çalışmaları yapabilirsiniz, buna rağmen şikayetleriniz devam ederse çakralarda var olan bu blokajların açılması yönünde bir enerji seansı tavsiye ederim.

E-posta: seckinzenginler@gmail.com

Instagram: @seckinzenginler

@cosmos.biz