Ana Sayfa Ekonomi ASUS, yeni taşınabilir monitörü ZenScreen MB16ACV’yi duyurdu

ASUS, yeni taşınabilir monitörü ZenScreen MB16ACV’yi duyurdu

asus taşınabilir monitör

ASUS, yeni taşınabilir monitörü ZenScreen MB16ACV’yi duyurdu. Monitör, bakteri üremesini ve yapışmayı önleyen gümüş iyonlu kaplamaya sahip ilk taşınabilir monitör olma özelliğine sahip.

ASUS bugün, 15,6 inç boyutundaki FHD çözünürlüklü taşınabilir monitörü ZenScreen MB16ACV’yi duyurdu. Yansıma önleyici IPS panele sahip olan model, son derece ince çerçeveli bir tasarıma sahip. Bakteri üremesini önleyen uzun ömürlü gümüş iyon kaplamaya sahip ilk taşınabilir monitör olan ZenScreen MB16ACV’nin çerçeveleri ve arka kısmı bakteri üremesine ve yapışmaya %99,9 oranında dayanıklı. JIS Z 2901 ve ISO 22196 test standartlarını karşılayan bu kaplama zararlı bakterilerin yayılma ihtimalini azaltarak sık seyahat eden kullanıcıları koruyor.

Yalnızca 0,83 kg ağırlığındaki bu şık ve taşınabilir monitör, 10,5 milimetrelik son derece ince bir profile sahip. ZenScreen MB16ACV, USB-C® hibrit sinyal çözümü sayesinde USB Type-C ve Type-A üzerinden dizüstü bilgisayarlarla uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. ASUS DisplayWidget yazılımı, monitörün konumunu algılayarak görüntüyü otomatik olarak dikey veya yatay biçime getiriyor. Ürün ayrıca katlanabilir standı ve tripod yuvasıyla da ekstra kullanım rahatlığı sunuyor.

Anti bakteriyel kaplama

ZenScreen MB16ACV çerçevelerinde ve arka kısmında gümüş iyon kaplamaya sahip ilk taşınabilir monitör. Bakterilere karşı uzun ömürlü koruma sağlayan bu kaplama, bakteri üremesini ve yapışmayı %99,9 oranında azaltarak monitörün önemli bölümlerinin temiz ve hijyenik kalmasını sağlıyor. JIS Z 2801 ve ISO 22196: 2011 anti bakteriyel ölçüm standartlarına göre test edilen bu kaplama zararlı bakterilerin yayılma ihtimalini azaltıyor.

ISO 22196 standartlarına (Plastikler ve diğer gözeneksiz yüzeylerde anti bakteriyel faaliyetlerin ölçümü) göre bir üçüncü taraf laboratuvar tarafından test edilmiştir. Testlerde Escherichia coli ve Staphylococcus aureus bakterilerini içeren kültürler kullanılmıştır. Kaplama olmayan yüzeye kıyasla R > 2 düzeyinde anti bakteriyel faaliyet elde edilmiştir. (R = 2 değeri bakteri faaliyetinde %99 azalma anlamına gelir.)