Ana Sayfa Gündem Bahçeşehir Üniversitesi çalışanları maaş düzenlemesi istiyor!

Bahçeşehir Üniversitesi çalışanları maaş düzenlemesi istiyor!

bahçeşehir üniversitesi

Enflasyon karşısında eriyen maaşlarına asgari ücret zam oranında iyileştirme isteyen Bahçeşehir Üniversitesi çalışanları, change.org’da imza kampanyası başlattı. Çalışanlar, sosyal medyadan da seslerini duyurmak için çabalıyor.

Enflasyon karşısında eriyen maaşlarına, asgari ücret zam oranında iyileştirme isteyen Bahçeşehir Üniversitesi çalışanlarının change.org üzerinden başlattıkları imza kampanyasında şu ifadeler yer alıyor:

“Öğrencilerin yıllık olarak ödedikleri ücretler 80-138 bin TL arasında değişen bir üniversitenin çalışanları asgari ücrete denk bir maaşla çalışmaya mahkum ediliyor. Elektriğe, doğal gaza, kiralara, temel besin maddelerine yapılan zamlara karşın; Bahçeşehir Üniversitesi çalışanları emeklerinin karşılığını alamıyor. İyileştirme isteyen çalışanlar yöneticiler tarafından yok sayılıyor, tehdit ediliyor ya da kendilerine “Beğenmiyorsanız istifa edin, ek iş bulun” gibi akıl dışı geri dönüşler yapılıyor.

Yerli ve yabancı binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan bir eğitim kurumuna yakışmayan bu emek sömürüsü, adaletsiz düzene DUR demek için emekçilere destek verin!”

https://www.change.org/p/bah%C3%A7e%C5%9Fehir-%C3%BCniversitesi-bah%C3%A7e%C5%9Fehir-%C3%BCniversitesi-ndeki-emek-s%C3%B6m%C3%BCr%C3%BCs%C3%BCne-dur-de