Ana Sayfa Gündem Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor!

Bill Gates ve Melinda Gates boşanıyor!

159
bill gates
Microsoft’un sahibi Bill Gates ve eşi Melinda Gates boşanma kararı aldıklarını açıkladı.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, evliliklerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı. Bill Gates’in sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi bitirmeye karar verdik” denildi.

“Büyüyebileceğimize artık inanmıyoruz”

Bill Gates ve Melinda Gates’in açıklamasının devamı şu şekilde:

“Son 27 yılda, üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı ve üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir vakıf kurduk. Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak hayatımızın bu sonraki aşamasında bir çift olarak birlikte büyüyebileceğimize artık inanmıyoruz.”

Vakıf çalışmalarının devam etmesi bekleniyor

Geçen yıl, Microsoft’un yönetim kurulundan istifa eden Gates’in, Melinda Gates ile birlikte 2000 yılında kurdukları kâr amacı gütmeyen Bill ve Melinda Gates Vakfı’nda vakıf eşbaşkanı olarak çalışmalarına devam edeceği bekleniyor.

3 çocukları var

Gates çifti, Microsoft’ta tanışmalarının ardından 1994’te yılında evlenmişti. Melinda, şirkette eski ürün birim yönetimi görevlisiydi. Çiftin Jennifer, Phoebe ve Rory Gates adında 3 çocukları var.