Ana Sayfa Gündem BioNTech aşılarının ilk dozu uygulanmaya başlandı!

BioNTech aşılarının ilk dozu uygulanmaya başlandı!

988
biontech aşısı

COVID – 19 ile mücadele kapsamında şu ana kadar 2,8 milyon doz BioNTech aşısı temin edildi. Aşının birinci dozlarının uygulanmasına Türkiye genelinde bugünden itibaren başlandı.

COVID -19 ile mücadele kapsamında aşı süreci devam ediyor. Şu ana kadar 2,8 milyon doz BioNTech aşısı temin edildi. Aşının birinci dozlarının uygulanmasına tüm Türkiye genelinden bugünden itibaren başlandı. Sinovac ve BioNTech firmaları tarafından üretilen aşıların ikisinin de bulunduğu hastanelerden randevu alanlara tercihleri soruluyor ve buna göre istenilen aşının birinci dozu uygulanıyor.

Aşı randevuları

Randevular, mobil uygulama veya internet üzerinden oluşturulabildiği gibi telefonla da alınabiliyor.


Öncelikli grupta olan vatandaşlar, “mhrs.gov.tr” ve “enabiz.gov.tr” siteleri ile Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız mobil uygulamaları üzerinden randevularını oluşturabiliyor.

Kovid-19 aşısı olacak, mobil uygulama veya internetin yanı sıra “MHRS Alo 182” hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

Vatandaşlar, kendilerine en yakın aile hekimlikleri ile tüm kamu, özel ve üniversite hastaneleri için randevularını oluşturabiliyor.