Ana Sayfa Eğlence Çalışanlar gün içinde şekerleme yapıp Netflix izliyor!

Çalışanlar gün içinde şekerleme yapıp Netflix izliyor!

523

Kaspersky tarafından yaptırılan ve KOBİ ölçeğindeki şirketlerde görev yapan 8.000 çalışanın davranışlarını inceleyen yeni küresel bir araştırmaya göre pandemi sırasında evden çalışanlar, normalde saklamak isteyecekleri bazı noktaları keşfettiler. Evden çalışmanın getirdiği fırsatlardan bahseden Türkiye’deki katılımcıların yeni zevkleri arasında hafta içi uzanmaları (%36), Netflix’i art arda izlemek (%40) ve dışarıda bahçede veya balkonda çalışmak (%33) yer alıyor.

Küresel salgın sırasında çalışma ortamımız güvenli ofislerden mutfak masalarına doğru kayarken, iş ve özel hayatları dengelemekte birçok zorlukla karşılaştık. Bu yıl uzaktan çalışanlar, Dünya Ekonomik Forumu’na göre, çocuk bakımı ve dijital bağlantı gibi zorluklarla karşılaştı. Bununla birlikte, uzaktan çalışmaya geçen bazı ofis personeli bu deneyimin tadını çıkardı ve bundan sonra da korumak istedikleri bazı zevkleri keşfetti.

Ankete katılanların çoğu rahat kıyafetlerle çalışmaktan keyif aldı. %51’i bu yaşam tarzına alıştı ve gelecekte bunu norm haline getirmek istiyor. Uzun yolculuklara veda etmek, işe başlamadan beş dakika önce uyanabilecekleri için çalışanları daha mutlu etti ve birçoğu gün içinde kestirme fırsatı yakalamaktan keyif aldı (%36).

Yeni normalin avantajlarını keşfetmeye devam eden Türkiye’deki katılımcıların %33’ü bahçede veya balkonda dışarıda çalışmaktan hoşlanıyor, %40’ı çalışırken art arda Netflix izliyor. Çalışanlar tarafından tercih edilen diğer avantajlar arasında video oyunları için daha fazla zaman (%33), paket servis öğle yemeği (%17) ve daha az duş almak (%9) bulunuyor.