Ana Sayfa Ekran Camdaki Kız dizisi bekaret sahnesi seyirciyi kızdırdı! “Dizi yayından kaldırılıyor” iddiası…

Camdaki Kız dizisi bekaret sahnesi seyirciyi kızdırdı! “Dizi yayından kaldırılıyor” iddiası…

173
camdaki kız

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından uyarlanan Camdaki Kız dizisindeki bekaret kontrolü sahnesi izleyicilerin tepkisine neden oldu. RTÜK’e yapılan şikayetlerin ardından dizinin yayından kaldırılacağı iddia edilirken Kanal D’den herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yayınlanan 3. bölümde Burcu Biricik’in canlandırdığı ‘Nalan’ karakterinin annesi tarafından zorla jinekoloğa gönderilmesi ve yapılan bekaret kontrolü izleyiciler tarafından sert bir dille eleştirildi. Bu sahnelerle kadına şiddetin normalleştirildiğini belirten izleyiciler RTÜK’e konuyla ilgili birçok şikayette bulunarak dizinin yayından kaldırılmasını talep etti.

Sosyal medyada da #CamdakiKız etiketiyle bekaret kontrolü sahnesi oldukça sert eleştiriler aldı. Yorum yapanlar Camdaki Kız kitabında böyle bir konunun yer almadığını söylerken sahnenin ayrıntısıyla verilmesine de tepki gösterdi.

Hazal Kaya
“Hazal Kaya’nın 20 yaşında yaptığını sen 30’unda yapamadın”

Yapılan yorumlarda yıllar önce Hazal Kaya’nın benzer bir sahneyi oynamayı reddetmesi de gündeme geldi.

Hazal Kaya, 20 yaşındayken başrol oynadığı Adını Feriha Koydum dizisine yer alması planlanan bekaret testi sahnesini oynamayı reddetmişti. O sahne hakkında konuşan Kaya, “Başrolünü oynadığım Adını Feriha Koydum’ ağır tecrübeydi. Feriha’ya bekaret testi yapılıyordu. Bunu normalize etmemek için sahneyi oynamak istemediğimi belirttim. Sahne atıldı. Ama o kadar çok eleştiri aldım ki sağlığım bozuldu. Şeker hastalığım o dönem çıktı” ifadelerini kullanmıştı.

Camdaki Kız dizisindeki bu sahnenin ardından binlerce sosyal medya kullanıcısı Burcu Biricik için “Keşke Hazal Kaya’nın yaptığını sen de yapsaydın”, “Hazal Kaya’nın 20 yaşında yaptığını sen 30 yaşında yapamadın mı?” gibi yorumlar yaptı.

Diğer yandan hayatın içinde olan gerçeklerin dizide de gösterilmesinin normal olduğunu savunanlar da oldu.