Ana Sayfa Eğlence Disney Türkiye’den 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek aktivite paketi!

Disney Türkiye’den 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek aktivite paketi!

disney türkiye

Disney, Büyük Prenses Kutlaması kapsamında, dünya çapında başarılı sanatçıların ilustrasyonlarıyla hazırlanan; cesaret ve iyiliğin önemini yücelten Cesaret ve İyilik Masalları adlı dijital hikâye kitabı serisini çocuklar ve aileleriyle ücretsiz olarak buluşturmaya devam ediyor. Kutlamaların bir devamı niteliğinde Disney, Türkiye’de SosyalBen Vakfı ile sosyal sorumluluk alanında iki fazlı bir iş birliğine imza atıyor. İlk fazda Disney’in sevilen Prensesleri’nden Ariel, Rapunzel ve Moana’nın çevrelerine ilham veren karakter özellikleriyle örtüşen çocuklar seçilecek. İkinci fazda ise ülke çapında 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek; cesaret ve iyiliğin önemini vurgulayan Disney temalı aktivite paketleri ulaştırılacak. 

Disney dünya çapında başlattığı Büyük Prenses Kutlaması kapsamında sevilen 14 Disney Prensesi’nin yeni maceralarının konu edildiği dijital hikâye kitabı serisini geçtiğimiz nisan ayında ücretsiz olarak yayınladı. Cesaret ve iyiliğin önemini yücelten Cesaret ve İyilik Masalları adlı bu seriyle çocuklara “daha iyi bir dünya için” ilham vermeyi amaçlayan Disney, Türkiye’deki kutlamalar kapsamında SosyalBen Vakfı iş birliğiyle anlamlı bir projeye imza atıyor.

Amaç ilham verebilmek 

Projenin ilk etabında Cesaret ve İyilik Masalları dijital hikâye kitabı serisinde öne çıkan 3 hikâyenin kahramanı Ariel, Rapunzel ve Moana’nın karakter özelliklerini taşıyan; cesaretleri ve iyilikseverlikleriyle çevrelerine ilham veren çocuklar seçilecek. Değerlendirmelerde, diğer çocukların yaşamlarını iyilik yaparak ya da onlara destek olarak değiştiren/geliştiren, ilham kaynağı olan ve başkaları için unutulmaz anlar yaratmaya yardımcı olan, bağış toplayan, ihtiyacı olan kişilere fayda sağlamak adına etkinlik düzenleyen, fedakarlıkta bulunan çocuklara öncelik verilecek. SosyalBen Vakfı’nın yoğun çalışmalar yürüttüğü SosyalBen Çocukları arasından bu kriterlere uygun olarak seçilecek 7-13 yaş aralığındaki üç çocuğun kendi hikâyeleri üzerinden Disney Türkiye, yurt genelindeki diğer çocuklara nezaket, iyilik ve cesaretin önemi ve yaşadığımız topluma katma değeri konusunda ilham verebilmeyi hedefliyor. 

Disney Türkiye, projenin ikinci etabında yine SosyalBen Vakfı iş birliğinde, ülke genelinde ağırlıklı olarak dezavantajlı bölgelerden 2 bin çocuğa yaratıcılıklarını geliştirecek, cesur olmanın ve iyiliğin önemini pekiştirecek Disney temalı aktivite paketleri ulaştırılacak. Yıl sonuna kadar sürecek çeşitli etkinliklerle desteklenecek kampanya kapsamında Disney Türkiye ayrıca, SosyalBen Vakfı ile birlikte çocuklara yönelik masal okuma atölyeleri de düzenleyecek.