Ana Sayfa Aşk - İlişkiler Gerçekten inanırsan bolluk bereketi yaşarsın!

Gerçekten inanırsan bolluk bereketi yaşarsın!

819
Alışveriş
Bolluk ve bereket

Merhabalar, yeni bir hafta ve yeni sorularla yine birlikteyiz. Özellikle bu günlerde yorgunluk ve bolluk – bereketi artırma konusunda çok sorular geliyor. Hep birlikte nedenlerine bakalım…

Rumuz: Jüpiter

Merhaba, sürekli boyun, sırt ve belimde ağrılarım var. Defalarca hastaneye gittim, hiçbir şey bulamadılar. En son bir doktor ‘Psikolojik olabilir’ dedi. Sizce mümkün mü?

Merhaba sevgili arkadaşım. Sağlık sorunlarının temelinde zihinsel ve duygusal sebepler vardır. Örneğin, siz ne kadar mutsuzsanız, vücudunuz da bir o kadar sağlıksız ve mutsuzdur. Evrenin ilahi zinciri burada da kendini gösterir. Yaşadığınız duygu sarsıntısına bağlı olan organın titreşimi düşer, rahatsızlık daha sonra da hastalık baş gösterir. Bunun yanı sıra başımıza gelen büyüklü küçüklü kazalar, yaralanmalar vb. bunlar da bedenimizin bize bir ifadesidir. Unutmayın lütfen, ruhumuz olduğu kadar bedenimiz de canlı bir varlıktır. Boyun ve sırt bölgesinde hissedilen ağrılar, geçmişten bu güne getirdiğimiz negatif duygu yüklerimiz, hayattan manevi ve maddi destek talebi, para konusunda maddi endişe, suçluluk duygusu, duygusal olarak destek arayışı, sevilmediğini hissetmek ve o yüzden kendini sevmemek gibi sebeplerden kaynaklanır.

Rumuz: Goncagül

Hocam, ‘Çok istersen, inanırsan olur’ deniliyor ama ben çok istediğim halde bazı şeyler olmuyor. Nerede hata yapıyorum?

Bunun temel nedeni, istek ve arzularımızın yer, zaman ve bilinç düzleminde bir araya gelememesidir. Eğer bir araya gelebilirse eşzamanlılık oluşur. Eşzamanlılık, kişilerin istek ve arzularının aynı anda gerçekleşmesi, birleşmesi diye de ifade edilebilir. Örneğin, ben arabama park yeri arayışındayken, park alanına geldiğimde aynı anda bir aracın çıkması gibi. Yani aynı anda hem benim hem de o kişinin istediği gerçekleşmiş olur. Ben bir park yeri ararken o da park yerinden ayrılmayı hedeflemiştir. İşte bu bir eşzamanlılık olup, raslantısal değildir.

Rumuz: Kıvılcım

Merhabalar. Ben maddi anlamda çok sıkıntılar çekiyorum. Artık yoruldum. Hayatımdaki bolluk ve bereketi çoğaltmak istiyorum? Neler önerirsiniz?

Bolluk ve bereket temelde bizim yaşamamızı nasıl tanımladığımız ile ilgilidir. Zihinsel ve duygusal bir durumdur. Hayattaki önceliklerimiz, ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz, bolluk ve bereket algımızı belirler. Bolluk ve berekete sahip olmak demek, hayatınızda her şeyin yeterli olması demektir. Bolluk ve bereket sadece para ile ilgili değildir, bunun yanında sağlığı, enerjiyi, zamanı, bilgiyi, hayattan tat almayı, sevgiyi de içeren bir durumdur. Sevgili arkadaşım, kişi neye inanıyorsa onu yaşar. Eğer para zor kazanılır inancınız varsa parayı zor kazanırsınız. Çocukluktan getirdiğimiz bilinçaltı kayıtlarınızda ‘Para bana gelir ama geldiği gibi gider’ vb. öğrenmişlikleriniz varsa parayı hayatınıza çekemezsiniz ya da çekersiniz ancak inancınız doğrultusunda geldiği gibi gider. Bilinçaltı kayıtlarınızdaki bu olumsuz inançları dönüştürdüğünüzde para ile olan ilişkiniz düzelir ve hayatınız kendiliğinden akar.

Rumuz: Sakin

Selamlar Hocam, benim sorunum erkeklerle. Bir türlü güvenemiyorum ve erkeklere karşı öfke problemleri yaşıyorum. Sonrasında da pişman oluyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

Hayatın içinde yaşadığımız güvensizlik deneyimleri, bizde kişilere karşı bir önyargı oluşturuyor. Senin de belirttiğin gibi, “erkeklere karşı” dediğin zaman bu anlamda çok fazla deneyim yaşadığın ve sende bir inanç oluştuğunu anlıyorum. Erkek enerjisi ya da diğer adıyla eril enerjiye karşı duyduğun bu güvensizliğin temelinde 2 durum olabilir. Birincisi, doğduktan sonra tanıdığın ilk eril enerji “baba”dır. Baba ile kurulamayan o güven bağı, babanın anneye yaşattığı güvensizlik deneyimleri senin bilinçaltında erkek yani eril enerjiye karşı bir güvensizlik kaydı oluşturmuş olabilir. İkincisi ise, senin kendine olan güveninin yani özgüveninin düşük olmasıdır. Bu da yine özellikle 0-7 yaş aralığında yaşanan bir olumsuz durum ya da travma sonucu kendine olan güveninin kırılması olabilir. Her iki durumda da erkekleri suçlamak yerine bunun kaynağının senin bilinçaltı kayıtların ile ilgili olduğunu kabule geçebilmen gerekir. Sen kendine olan özgüvenini arttırdıkça sana güvensizlik deneyimleri yaşatacak olan kişi ya da durumları hayatına çekmezsin. Dolayısı ile bir bilinçaltı terapisi öneririm. Bu kayıtlara bakılmalı, baba ile olan kayıtlar iyileştirilmeli ya da bir travma varsa onunla yüzleşilerek özgüven eksikliği duygusundan arınmalısın. Sana her seferinde güvensizlik yaşatan durumlar ile karşılaştığında, bu kısır döngünün sebebi olarak öfkelenmen de çok normal. Bu çalışmalar yapıldıkça, öfke de kendiliğinden geçecektir.

E-posta: seckinzenginler@gmail.com

Instagram: @seckinzenginler

@cosmos.biz