Ana Sayfa Sağlıklı Yaşam “Gül’den Notlar”dan Merhabalar…

“Gül’den Notlar”dan Merhabalar…

Yemek fotoğrafçılığı
Hayat, yemek ve bebek fotoğrafçılığı

Yeni başlangıçları hep sevmişimdir. Biraz “Şimdi neler olacak? Ne yapacağım?” tereddütüyle gelen bolca heyecan ve mutluluk içerir.

Bugün burada, tam şu an bir şekilde buluşmuş olmamız umarım hepimize iyi gelecek bir yolculuğun başlangıcı olur.

Peki, gelelim günün sorusuna…

Ben kimim ve “Gül’den Notlar” köşesinde neler paylaşacağız?

Ben kebaplar, tatlılar diyarı Adana doğumluyum. Bu cümleden sonra yemekle haşır neşirliğimin temellerinin nerede, nasıl atıldığını anlatmama lüzum yok o yüzden bence 🙂

Başka bir yemek cenneti Mersin’de Turizm ve Otel İşletmeciliği okumaya gidene kadar Adana’daydım. Okul bitince de ver elini Alanya… Doğasıyla, Adana – Mersin kadar olmasa da yine yemekleriyle ve enerjsiyle çok severek yaşadığım bu ilçeden bir daha kopamadım. Kopmak ne kelime, evlendim, çocuk yaptım, kök saldım 🙂

Gül Can Yılmaz ve Simay

Turizm alanında çalışmak, her gün koşuşturma içinde geçen zamanlar bir ana kadar iyi gelse de o an çanlar çaldığında artık yaptığım işten mutlu olmadığımı anladım.

“Bu işi yapmaktan gerçekten mutlu muyum?”, “Ne yaparsam mutlu olurum?”, “Beni ben yapan özellikler neler?” soruları havada uçuştu tabii…

Ve arada hobi olarak ilgilenmeye başladığım fotoğrafçılığa daha fazla zaman ayırmaya başladım. Eğitimler aldım. Tutkularımı keşfettim. Üretmek, dünyaya başka bir gözle bakmak çok iyi geldi.

Arkadaşlarımın yeni doğan bebeklerini fotoğraflarken bir de baktım bu benim mesleğim haline gelmiş! Kişisel bloğum “güldennotlar”ı kurdum.

Yemek yapmayı, yemeyi ne kadar sevdiği söylemiş miydim? :))

Fotoğraf, yemek, gezmek sevdası birleşince kendilerini iş olarak bile göremediğim, her anından çok keyif aldığım işler yapmaya başladım.

Benim gıda intolaransım, çocuğumu sağlıklı beslemek arzumla buluşunca bu konularda da bol bol yeni tarifler denedim, yedim ve hem yazdım hem de fotoğrafladım. (Yol tabii bir de YouTube’a çıktı. Beni orada da bulabilirsiniz 🙂 )

Kısacası, şimdilerde kızımla ilgileniyorum, yemek ve ürün fotoğrafları çekiyor aynı zamanda markalara içerik üretiyorum. Fotoğrafçılık workshopları düzenliyorum.

Burada gündelik hayatın her anından, fotoğrafçılıktan, serbest çalışan bir annenin yaşadıklarından, sağlıklı tariflerden, çocuk gelişiminden, biraz Alanya’dan biraz gezip gördüğüm diğer yerlerden bahsedeceğim. Sizinle uzun uzun sohbetler etmek istiyorum.

Kahveler hazırsa başlıyoruz…

İlham veren yazılarda buluşmak üzere, sevgiyle.

Gül.    

Instagram: @gulcanphotography ve @guldennotlar

YouTube:  Gül Can

İletişim e-posta: smgulyilmaz@gmail.com