Ana Sayfa Kültür Sanat Kalbim Ayna Gibi Boş sergisi Tarlabaşı’nda açıldı!

Kalbim Ayna Gibi Boş sergisi Tarlabaşı’nda açıldı!

55
kalbim ayna gibi boş

2015 yılında ArtReview tarafından, kendi jenerasyonunun en ilginç 30 sanatçısı arasında gösterilen Gian Maria Tosatti’nin Моє серце пусте, як дзеркало – одеський епізод, Kalbim Ayna Gibi Boş – İstanbul Bölümü başlıklı enstalasyon sergisi, Tarlabaşı’nda açıldı!

Ziyaretçilerin alana teker teker alındığı ve 20 dakikalık bir sürede gezilen enstalasyonu sanatçı, bir sergiden ziyade bir deneyim olarak nitelendiriyor.

The Blank Contemporary Art (Bergamo) ve Depo (İstanbul), İtalyan Kültür Merkezi (İstanbul) iş birliğiyle gerçekleşen proje, İtalyan Kültür Bakanlığı Çağdaş Yaratıcılık Genel Direktörlüğü’nün, İtalyan çağdaş sanatının uluslararası tanıtımını amaçlayan İtalyan Konseyi (7. edisyon, 2019) programı tarafından destekleniyor.

Tosatti’nin güncel sanatsal araştırmasının tamamını kapsayan Kalbim Ayna Gibi Boş (מייַן האַרץ איז ליידיק ווי אַ שפּיגל) adlı yeni projesinin Katanya, Riga, Cape Town ve Odessa bölümlerinin ardından gelen İstanbul Bölümünün küratörlüğünü Devrim Kadirbeyoğlu ve Antonello Tolve üstleniyor.

Tarlabaşı’nda büyük bir Art Nouveau binanın içinde kurulan ve İstanbul’un son 20 yılda geçirdiği dönüşüme odaklanan Kalbim Ayna Gibi Boş – İstanbul Bölümü başlıklı enstalasyon sergisi, 25 Haziran’a kadar 15.00-19.00 saatleri arasında, Ömer Hayyam Cad. No: 11 adresinde ziyaret edilebilir.