Ana Sayfa Eğlence Karantina günlerinde havanızı değiştirecek 10 Podcast önerisi!

Karantina günlerinde havanızı değiştirecek 10 Podcast önerisi!

147
podcast

Tamamen evlere kapandığımız bugünlerde elimizden geldiğince kendimizi geliştirmeye ya da keyifli vakit geçirmeye çalışıyoruz. Son yılların en popüler uygulamalarından Podcast ikisine de olanak sağlamasıyla gün geçtikçe daha fazla kullanıcıyı kendine çekebiliyor. Eğer hâlâ bir Podcast dinleyicisi olmadıysanız ya da oldunuz ama “Yeni neler keşfedebilirim?” diyenlerdenseniz karantina günlerinde havanızı değiştirecek 10 Podcast önerimize mutlaka göz atın deriz.

Yazar: Melisa Su Güler

İlk olarak, bahar akşamlarınıza eşlik edecek, kahvenizi yudumlarken uzaklara dalıp gideceğiniz bir Podcast.

1) Nasıl Gidiyor Karantina?

Storytel tarafından, geçirdiğimiz bu karantina günlerine özel hazırlanan programın sunuculuğunu Mirgün Cabas üstleniyor. Programda Cabas, evlerimize kapandığımız bu süreçte ünlü isimlerin ne yaptığını, gün içinde nasıl vakit geçirdiğini telefonla arayarak soruyor. Müjde Ar, Ceylan Ertem ve Vedat Milor gibi isimlerin telefonla bağlandığı program ile ünlü isimlerin evlerine konuk oluyoruz.

2) Yeşimin Şifa Evi

Kendinizle baş başa vakit geçirmek ruhunuzu beslemek istiyorsanız bu Podcast serisi tam size göre! Birbirinden güzel bu kayıtlarda ruhunuzu dinlendirecek, içinizdeki karamsarlıklara veda edeceksiniz.

3) Nerden Başlasam?

Önceki Podcast serisinde bahsettiğimiz Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu bu sefer, sanat, teknoloji, tarih konularını konuklarıyla birlikte ele alıyorlar. Ufkunuzu genişleterek, keyifli saatler geçirmenizi sağlayacak bu Podcast’i çok beğeneceksiniz.

4) Annemin Plakları

Annemin Plakları, Çetin Erker’in hazırlayıp ve RetroTurk ile JoyTurk’te yayınlanan programlarının Podcast’leri. Bu Podcast’lere Spotify, Soundcloud üzerinden kolaylıkla ulaşarak dinleyebilirsiniz.

Günün yorgunluğunu attığınız zaman diliminde kahve eşliğinde bu Podcast serisine bayılacağınızdan eminiz.

5) Trend Topic

Nevşin Mengü tarafından yapılan bu Podcast’te, her hafta Türkiye ve dünyadaki trend topic olan konular ele alınarak yorumlanıyor. Gündemi güncel olarak takip etmeyi sevenler için harika bir seri.

6) Kalt’ın Podcast’i

Ozan Akyol, Erman Çağlar tarafından hazırlanan programda her hafta farklı konular ele alınıyor. Sosyal olarak mesafelendiğimiz şu günlerde keyifli bir arkadaş ortamına ihtiyaç duyduğumuz zamanlar için ilaç gibi!

7) Storytel: İlk Sayfası

Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu tarafından hazırlanan ‘İlk Sayfası’nda, her program farklı bir yazarı konuk ediyorlar ve yazarlarla birlikte “Nasıl yazılır” sorusuna yanıt arıyorlar.

Yazmayı sevenler için bilgi dolu bir Podcast. Seri yakın zamanda final yapmış ama hâlâ güncelliğini koruyor.

8) Kafa Dergisi

Kafa Dergisi tarafından hazırlanan bu Podcast serisinde kültür sanat, günlük yaşam hakkında birbirinden farklı konulara değinen yazarlarla ufkunuzu genişletmek isterseniz, bu seri tam da size göre!

9) Bunu Ben de Yaparım

İbrahim Selim ve ekibi tarafından hazırlanan bu Podcast, günlük hayatta yaşadığımız her türlü konuya değiniyor. Gündem, günümüz ilişkileri, biraz bilgi ile keyifli vakitler geçireceğiniz bir seri.

10) Kendine İyi Davran

Psikolog Beyhan Budak tarafından hazırlanan bu seri, günümüz insan profilini mükemmelleştirmeye çalışırken yaşadığımız psikolojik sorunlarımıza değiniyor. Yaşanan kaygı bozuklukları, depresif ruh halimize değinerek kendimizi tanımamıza, kendimizle ve hatalarımızla yüzleşerek mutlu olabileceğimize değiniyor. Sizler de kendinizi yeniden keşfederek, kusurlarınızla mutlu olabilmeyi isterseniz bu Podcast size göre.