Ana Sayfa Gündem Kayaoğlu: Yangının ardından Milas-Bodrum Havalimanı’nda işlemler manuel gerçekleşiyor!

Kayaoğlu: Yangının ardından Milas-Bodrum Havalimanı’nda işlemler manuel gerçekleşiyor!

50
milas bodrum havalimanı

Sabah saatlerinde Milas-Bodrum Havalimanı’nda çıkan yangınla ilgili TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu’ndan açıklama geldi: “Kısa süreli yangından terminal binası etkilenmedi. İşlemler manuel devam ediyor.”

TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu’nun açıklaması şöyle: “Bu sabah saatlerinde terminale gelen elektrik ve fiber veri kablolarının geçtiği galeride çıkan kısa süreli yangın nedeniyle havalimanımızdaki sistemler etkilenmiştir. Havalimanı itfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından kabloların değişimi için onarım çalışmaları başlamıştır. Çalışmaların gün içinde tamamlanması beklenmektedir. Bu süreçte terminale kesintisiz güç kaynağıyla elektrik verilirken gelen uçuşlar ve iç hatlar giden yolcularımızın işlemleri manuel olarak gerçekleştirilmektedir.

Yurt dışından gelen uçuşların tarifelerine göre üç saat gecikmeyle hareket etmesi için gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Yurt dışı giden yolcularımız için tur operatörleriyle görüşülerek gerekli önlemler alınmıştır. Kısa süreli yangından terminal binası etkilenmemiştir.”