Ana Sayfa Kültür Sanat ‘Kukumav Kuşları’ müzikseverlerle buluştu!

‘Kukumav Kuşları’ müzikseverlerle buluştu!

Kukumav Kuşları

Geçtiğimiz ay ‘Hasberlkader’i müzikseverler ile buluşturan Taha Gürbüz, önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı ‘Kukumav Kuşları’nı da yayınladı.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında HASBELKADER’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘FİL’ isimli EP’den ikinci şarkısı KUKUMAV KUŞLARI tüm dijital platformlarda yerini aldı. Gürbüz, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak eleştirel ve ironik bir dille yazdığı şarkısında retro synth sesler eşliğinde sade gitar melodilerini dans ritmi ile buluşturuyor.

Taha Gürbüz
Bir özeleştiri…

Gürbüz, şarkısını “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği şarkının fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi.