Ana Sayfa Gündem “Kürdanları peçeteye sarmayın, ekmeğe batırmayın!”

“Kürdanları peçeteye sarmayın, ekmeğe batırmayın!”

253
enfeksiyon kaptı

Garsonluk yapan İsrafil Türkmen’in hayatı, boş tabakları toplarken eline batan kürdan nedeniyle kabusa döndü. Türkmen, uyardı: “Kürdanları peçeteye sarmayın, ekmeğe batırmayın!”

30 yılı aşkın süredir Nişantaşı’ndaki bir restoranda garsonluk yapan 50 yaşındaki İsrafil Türkmen, kabusu yaşadı. Türkmen’in verdiği bilgilere göre, yaklaşık 3 ay önce müşterilerin kalktığı masadaki tabakları toplarken peçete içine sarılı bırakılan kullanılmış kürdan eline battı. Eline kolonya dökmesine rağmen iki gün içinde elinin şiştiğini ve ağrıdan duramaz hale geldiğini söyleyen Türkmen, kaptığı enfeksiyon nedeniyle uzun süre tedavi gördü.

“Ekmekler hayvanlara mama oluyor”

Doktora ilk gittiğinde tetanos iğnesi olan ve antibiyotik ile çeşitli merhemler kullanan Türkmen’in elindeki şişlik inmeyince operasyonla enfeksiyon olan bölge temizlendi. Türkmen, bir ay boyunca alçıda kalan ve her gün temizlenen elini doktora sorduğunda, “Ölümle pençeleşiyordun, nasıl bir şeyin eşiğinden döndüğünün farkında değilsin” cevabını aldığını söyledi.

Enfeksiyon kapan İsrafil Türkmen’in eli

Bir süre evden dışarı çıkamadığını ve arkadaşlarını arayarak helallik istediğini anlatan Türkmen, “Müşteriler kürdanı peçeteye sarmasınlar mutlaka görünecek bir yere koysunlar. Ayrıca bazıları ekmeklere batırıyor. O ekmekler kediye köpeğe mama oluyor, onların da canı var, dikkat etmeliler” dedi. Tedavisi devam eden Türkmen, aynı iş yerinde çalışmasına devam ediyor. (DHA)