Ana Sayfa Ekran Mehmet Aslantuğ açıkladı: Sıcak Saatler’in Sedat Yalçın’ı geri dönüyor!

Mehmet Aslantuğ açıkladı: Sıcak Saatler’in Sedat Yalçın’ı geri dönüyor!

mehmet aslantuğ

1997-2000 yılları arasında yayınlanan ‘Sıcak Saatler’ efsanesi geri dönüyor. Başrolünde Mehmet Aslantuğ ve Arzum Onan’ın rol aldığı dizi “Son Cemre” adıyla zaman ilerlemesi bölümleriyle tekrar izleyici ile buluşacak. Mehmet Aslantuğ, “35 yıllık kariyerimde bir karakteri ayrı tutarım o da Sedat Yalçın” diyerek sosyal medya hesaplarından dizinin duyurusunu yaptı.

Masumiyet dizisine veda eden ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, 1997-2000 yılları arasında yayınlanan ‘Sıcak Saatler’ dizisi ile ilgili hayranlarını sevindiren bir paylaşım yaptı. “Her veda, bir kavuşma nedenidir biraz… Aslında bu duyuru da aklımdaydı. Birkaç hafta sonra açıklamaya niyetliydim; ama, galiba zamanı geldi” diyen Aslantuğ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Adı “Son Cemre”

“Birkaç yıldır masaya yaydığımız bir projemiz var. Adı “Son Cemre”. Masumiyet için sahaya indiğimizde kapağı hep açık kaldı. Geniş bir kadro oluşturmaya niyetliyiz. Sadece iki karakter çok tanıdık ve geçmişten geliyor. Yıllar içinden süzülüp gelen iki kadim dost misali…

Aktör olarak 35 yılı geride bıraktım malum. Tercihlerimde pişmanlıklar duymadım. Birçok öykü/karakter de epeyce cömert davranıp, ödüllü ve bereketli oldular. En çok hangisini sevdiniz sorusunu sık duyarız ve yanıtlar genellikle aynıdır. “Hepsini sevdim, ayıramam..” Doğrudur; ama ben, birini net olarak ayrı tutarım. O’nun yeri çok başkadır.

Adı Sedat Yalçın. İsim babası sayılırım. Sevgili Ahmet Yurdakul’un kaleminden çıkmıştır. Bizim atölyenin de ilk yapımının kahramanıdır.

Onun bu bendeki yaşına hazırlanıyorum birkaç yıldır, büyük bir heyecanla. Yaşıt sayılırız zaten. Fonda memleket olunca heyecanımız artar bizim. Buket Hazal için de Arzum kırmadı bizi. Öyküde ayrı düşecekler; ama çocuklar büyümüş olacak vs. Fanlarına sevgi ve selamla…”

Yayınlandığı dönemde senaryosunu Ahmet Yurdakul’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Mustafa Şevki Doğan, Veli Çelik, Sadullah Celen ve Mehmet Aslantuğ’un oturduğu dizi 80 bölüm sürmüştü. Yeni bölümlerle ilgili ayrıntılar şimdiden merak konusu oldu. Duyuruyu büyük bir heyecanla karşılayan dizinin hayranlarından “Hala eski bölümleri” izliyorduk yorumları da yapıldı.