Ana Sayfa Aşk - İlişkiler Sıfır kutusunda yeni hayat!

Sıfır kutusunda yeni hayat!

250

Merhaba,

Hepimizin deli gömleği ve huni ile geçirdiği 2020 yılını, 2021’in de neredeyse ilk ayını bitirmiş bulunuyoruz…

Her şeye rağmen bu sürecin durup düşünmeye ihtiyacı olanlar için iyi geldiğini düşünüyorum. Birçok konuda yaşattığı farkındalıkları saymakla bitiremeyiz bile. Daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için iş hayatından özel hayata kadar yapmamız gerekenlerin yanı sıra evimizin, eşyalarımızın mı bize hizmet ettiği yoksa bizim mi onlar için çalıştığımızı anlamamız listedeki ilk sıraları alabilir. 

Durup kendimize şunu sorduk,

“Ben ne iş yapıyordum?”,

“Her sabah kalkıp nereye gidiyordum?”

“Bu işte mutlu muydum?”

“Ne kadar kazanıyordum?”

“Yaptığım iş küresel bir sorunda beni nereye kadar götürebilir?”

“Hobilerim var mı?”

“Zamanımı neye harcamalıyım?”

Benim en önemli ve favori sorum şu olmuştur: “Yarın herhangi bir sebepten, bir virüsten, hastalıktan öldüğümde, gerçekten yapmak istediklerini yapmış, gitmek istediğinde gitmiş, gezmek istediğinde gezmiş, sevmek istediğinde sevmiş, hayatı yaşarken tadını almış biri olmayı başarabildim mi?”

Mutlu ölmek doğum kadar önemlidir arkadaşlar…

Eğer hayatımız bizi tatmin etmiyorsa, bu mümkün olmayacak demektir maalesef.

Her zamanki gibi düşünme eylemi bazılarımız için sadece canı istediğinde başvurduğu bir yöntem olsa da “Canı isteyen düşündü” diyelim 😉

2020 yılı kayıplarımız açısından, kendimiz ve sevdiklerimiz için endişelenmek açısından ürkütücü bir yıl olsa da bence bir yönüyle iyi bir yıl da oldu. Kimin ne aldığına kimin ne öğrendiğine göre değişir!

Yaşam şeklimiz, hobilerimiz, fobilerimiz, davranışlarımız, okuduklarımız, izlediklerimiz, çevremiz, yediğimiz, para harcadığımız her şey, giyim alışkanlıklarımız, çantamızda taşıdıklarımız, çekmeceye attıklarımız, cebimize doldurduklarımız… Bunlardan hangileri gelişti, hangileri geriledi, hangilerinden vazgeçtik, hangilerine bağlandık???

Baktığın yön seni biraz yormuş, üzmüş olabilir. Seçimlerinde yanlışlık yapmış veya geç kalmış hissediyor da olabilirsin. Bunlar sadece his… İçimizden geçen milyonlarca his gibi, en ufak bir kıvılcımla değişebilen.

Yaşanılan tüm kötü olaylar, beraberinde değişimi getirir. Değişim her zaman bizi mutlu etmese de zinde tutar, güçlendirir, hayatımızda bir şey yapmışlığın, bir şey denemişliğin huzurunu verir.

Kaldığımız yerden devam edeceksek bu süreç bize pek de bir şey öğretmemiş demektir. Maalesef!

Yepyeni kocaman bir yıl var önümüzde… % 100 bize ait, sıfır kutusunda, jelatini üzerinde… Ne var içinde? Eskisinin aynısı mı? Yoksa biraz daha tecrübeli hali mi?

Hadi isterseniz yeni yazıya kadar hep birlikte düşünelim : )

Bundan sonra içerikleri zaman zaman sizin belirleyebildiğiniz, güncel veya hiç güncel olmayan konuların ve hatta canımızın istediği, kendimizde söz hakkı gördüğümüz her şeyi konuşmak, konuşmak ve konuşmak -ki bu en sevdiğim şeydir- üzere bu köşede buluşacağız.

Sevgiler…

Sevda Yılmaz

E-posta: sy@news4mind.com