Ana Sayfa Gündem Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret ve EYT açıklaması!

Numan Kurtulmuş’tan asgari ücret ve EYT açıklaması!

numan kurtulmuş

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Emeklilikte yaşa takılanlar ve asgari ücrete zam konularına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, “Milletin konuştuğu, talep ettiği, beklentilerinin tamamını masaya yatırırız. Bunların tamamıyla ilgili çalışmalarımızı öteden beri sürdürürüz. Milletin gündeminde olup da bizim gündemimizde olmayan hiçbir konu yoktur. Ancak devlet yönetiminde bir şeyi talep etmek başka bir şey, onu gerçekleştirebilmek başka bir şeydir” dedi. Ayrıca, “Taleplerin gerçekleştirilebilmesi için de eldeki imkanlar, fırsatlar, öncelikler çerçevesinde bu değerlendirmeler yapılır. Yaparken de milletin hayrına olacak şekilde sonuçlar alabilmek için gayret sarf edilir. Bundan milletimiz emin olsun bu konu epeydir bakanlığın da gündemindedir. Bu konuyu yeterince biliyoruz ve çalıştık. İnşallah milletin hayrına sonuçlanmasını ümit ederiz” ifadelerini kullandı.

“Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz”

Kurtulmuş, “Asgari ücret için altıncı aydan itibaren hazırlık olabilir mi?” sorusu üzerine de memur maaşlarıyla ilgili zam yapılırken temmuz ayında bunlara ilave zam yapılabileceğinin söylendiğini hatırlatarak, “Özel sektör için konuştuğumuzda biz Türkiye’nin ekonomik olarak olağanüstü bir dönemden geçtiğini görüyoruz. Gerçekten büyük bir hayat pahalılığı baskısının vatandaşlarımızın üstünde olduğunu ve bunun da hafifletilmesi için elimizdeki bütün imkanları kullanmanın şart olduğunu görüyor ve bunu uyguluyoruz” dedi.