Ana Sayfa Kitap OKUYAY Platformu’na ‘Yılın İş Birliği Ödülü’

OKUYAY Platformu’na ‘Yılın İş Birliği Ödülü’

1080
okuyay platformu

Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen ve ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri olan OKUYAY Platformu (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kütüphanecilik ve Yayıncılık Ödülleri kapsamında “Yılın İş Birliği Ödülü”ne layık görüldü.

57. Kütüphane Haftası kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ödül törenine katılan Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, ödülü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan aldı.

En büyük ödülün ülkemizde okuma kültürünün geliştiğini görmek olduğunu vurgulayan OKUYAY Platformu, “Yılın İş Birliği Ödülü” için T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, platformun kurulmasında katkı sağlayan tüm kurumlara, kuruluşlara, kişilere, hibe merciine, projeye destek olan tüm paydaşlara, sivil toplum örgütlerine ve inisiyatiflerine ve ilk günden bu yana faaliyetlerin gerçeklemesi için canla başla çalışan proje ekibine teşekkürlerini iletti.