Ana Sayfa Kültür Sanat PhotoCup sarı-kırmızı renklere büründü!

PhotoCup sarı-kırmızı renklere büründü!

128
ali sami yen
1. fotoğraf: Burak Yıldırım

Galatasaray Spor Kulübü’nün kurucusu ve ilk başkanı anısına düzenlenen Ali Sami Yen Fotoğraf Kupası’yla PhotoCup’ta bu kez yer-gök sarı-kırmızı oldu! GSSTORE ve PhotoCup iş birliğinde düzenlenen “Sarı-Kırmızı” temalı kupanın kazananı, görkemli fotoğrafıyla Burak Yıldırım oldu. Hem fotoğraflarla hem de fotoğraflara verilen oylarla ödül kazanma şansı sunan PhotoCup’ta, 637 fotoğrafçının 946 fotoğrafla yarıştığı Ali Sami Yen Fotoğraf Kupası’nın kazananlarına toplam 10.000 TL tutarında GSSTORE hediye çeki verildi.

Fotoğraf yarışmalarını dünyada ilk kez kupa formatında düzenleyen yarışma platformu PhotoCup bu defa GSSTORE iş birliğinde, Galatasaray Spor Kulübü’nün bir numaralı kurucu üyesi ve ilk başkanı anısına Ali Sami Yen Fotoğraf Kupası’nı gerçekleştirdi.

2. fotoğraf: Muhammet Cansever

Eleme usulüyle ilerleyen PhotoCup yarışmalarının tümünde olduğu gibi, “Sarı-Kırmızı” temalı Ali Sami Yen Fotoğraf Kupası’nda da kazanan fotoğrafı hem fotoğraf severlerin hem de fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oyları belirledi. 637 fotoğrafçının toplam 946 fotoğrafla yarıştığı kupanın birincisi görkemli fotoğrafıyla Burak Yıldırım oldu. Muhammet Cansever’in ikinci olduğu Ali Sami Yen Fotoğraf Kupası’nda, Durmuş Ceylan’ın fotoğrafı ile Cansever’in bir başka fotoğrafı yarı finalde yarışarak üçüncülüğü paylaştı.

3. fotoğraf: Durmuş Ceylan

Alışılagelmiş yarışmalardan farklı olarak oy verenlerin de ödülü hak ettiğini düşünen PhotoCup’ta, en iyi fotoğrafların ve en iyi fotoğrafçıların yanı sıra oy verenler de ödül kazandı. Ali Sami Yen Kupası’nın kazananlarına, GSSTORE’da geçerli toplam 10.000 TL tutarında hediye çeki dağıtıldı.

Dileyen herkes, photocup.com internet adresinden ya da PhotoCup’ın mobil uygulamasından platforma üye olabiliyor; kupaya fotoğraf yükleyerek katılabiliyor ve oy kullanabiliyor.