Ana Sayfa Gündem PTT: Çalışanlar patates ve soğan taşımaya zorlanmadı!

PTT: Çalışanlar patates ve soğan taşımaya zorlanmadı!

78
soğan patates

PTT, çalışanlarının patates ve soğan taşımaya zorlandığı yönündeki haberler ile ilgili yazılı açıklama yayınladı: “Gerçeği yansıtmamakta ve PTT Ailemizi derinden üzmektedir.”

Patates ve soğanların depolarla çürümeye yüz tutması üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Ofisi kanalıyla (TMO) üreticilerden alımlara başladı ve toplanan ürünlerin 81 İl Valilikleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtımı başladı.

“Lojistik hizmet iş birliklerimiz devam ediyor”

PTT, çalışanlarının patates ve soğan taşımaya zorlandığı yönündeki haberlerle ilgili yazılı açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda tecrübemiz ve kalite anlayışımız ile hizmetlerimizi sürdürürken gerek özel gerekse kamu sektörü ile birçok iş birliği yapmaktayız. Görev tanımımız içerisinde yer alan ve her hizmetimizde olduğu gibi büyük bir özveri ile yürüttüğümüz kargo taşımacılığı ve lojistik hizmetlerimiz kapsamında, birçok kamu ve özel sektör kuruluşuyla daha önceden başlayan ve sürekli geliştirilen iş birliklerimiz devam etmektedir.

Bugüne kadar birçok kurum, kuruluş ve belediyeler ile yaptığımız iş birlikleri çerçevesinde, ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım kapsamında ulaştırılması gereken ve haberlere konu olan ürünlerin dışında çok fazla çeşide sahip tüketim ürünü alıcılarına güvenle teslim edilmiştir” ifadeleri yer aldı.