Ana Sayfa Kitap ‘Sezgisel Yeme’ şimdi raflarda!

‘Sezgisel Yeme’ şimdi raflarda!

sezgisel yeme

Deneyimli iki beslenme uzmanının, Evelyn Tribole ve Elyse Resch’in çığır açan beslenme anlayışını tüm bilimsel dayanaklarıyla anlattıkları Sezgisel Yeme kitabı Epsilon’dan çıktı! Sağlıklı beslenme alanında devrim yaratan “Sezgisel Yeme” anlayışı, kişinin yemekle ilişkisini geliştiren, psikolojik ve fiziksel sağlığını en üst düzeye taşıyan on adımlı basit bir yaklaşım sunuyor. Başucu kitabı niteliğindeki Sezgisel Yeme, yiyeceklerle sağlıklı bir ilişki kurabilmenize, açlık ve tatmin işaretlerine dikkat göstermenize, zihniniz ve vücudunuzla derin bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak.

Beslenme ve yeme bozuklukları uzmanı yazarlar Evelyn Tribole ve Elyse Resch, yiyeceklerle barışmak ve doğal vücut ağırlığınıza ulaşarak bedeninizle olan ilişkinize baştan başlamak için çığır açan “Sezgisel Yeme” anlayışını tüm bilimsel dayanaklarıyla ortaya koyuyor. Nihal Tokinan Gökçe’nin dilimize çevirdiği Sezgisel Yeme kitabı Epsilon logosuyla raflarda yerini aldı.

Yaptığınız diyetler işe yaramadığında kendinizi suçluyor musunuz? Her gün tartılmaktan, kalori saymaktan, yiyeceklerin karbonhidrat değerlerine bakmaktan yediklerinizden tat alamıyor musunuz? Aç olduğunuzu anlamayı ve doyduğunuzu hissetmeyi unuttunuz mu? Aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi değil, yalnızca fazla kilolarınızı mı görüyorsunuz? Günlük stres, yaşadığınız olumsuz deneyimler ve önüne geçemediğiniz duygularla baş etmek için tek çözümünüz yemeye başvurmak mı? Kilonuzdan, görünüşünüzden, yeme tarzınızdan utanmak kişisel başarılarınızı ve sosyal hayatınızı olumsuz mu etkiliyor?

Peki, bunların sorumlusunun etrafımızı kuşatan diyet kültürü olduğunu hiç düşündünüz mü?

Yemekten korkmak istemiyorsanız, her öğününüzün karmaşık bir matematik problemine dönüşmesinden sıkıldıysanız, diyet çemberinde dönmekten yorgun düşmüş bedeninize anlayış göstermek istiyorsanız vücudunuzun doğuştan gelen bilgeliğine güvenmeye başlayın ve sezgilerinizin size ne yiyeceğinizi söylemesine izin verin.

Evelyn Tribole ve Elyse Resch’in Sezgisel Yeme kitabı, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!