Ana Sayfa Kültür Sanat ‘Tiyatro Kooperatifi’ yönetimi Genel Kurul’da güven tazeledi!

‘Tiyatro Kooperatifi’ yönetimi Genel Kurul’da güven tazeledi!

tiyatro kooperatifi

Tiyatro Kooperatifi, 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. DasDas’ın açık avlusunda gerçekleştirilen toplantıda, Kasım 2019’dan beri gönüllü olarak görev yapan Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, Başkan Yardımcısı Yeşim Özsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu Yönetim Kurulu’na yeniden seçilerek bir yıl için daha aynı sorumluluğu üstlendi.

Mayıs 2018’de 13 özel tiyatronun girişimiyle çalışmalarına başlayan ve bugün 64 özel tiyatronun dahil olduğu büyük ve güçlü bir yapı olarak yola devam eden Tiyatro Kooperatifi 2. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Pandemi koşulları gözetilerek DasDas’ın açık avlusunda gerçekleştirilen toplantıda, Kasım 2019’dan beri gönüllü olarak görev yapan Yönetim Kurulu Başkanı Iraz Yöntem, Başkan Yardımcısı Yeşim Özsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu Yönetim Kurulu’na yeniden seçilerek bir yıl için daha aynı sorumluluğu üstlendi.

Özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan Tiyatro Kooperatifi, yeni dönemde de Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında tiyatro yapabilme alanını tesis edebilmek için çalışmaya ve dayanışmayı büyütmeye devam edecek. Tiyatro Kooperatifi, pandemi sürecinde büyük yara alan ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olan özel tiyatrolar için acil çözüm çağrısını sürdürüyor. Sektörün ayakta kalmasının ancak somut ve sürdürülebilir çözümlerle mümkün olduğunu vurgulayan Kooperatif, telafisi belki de on yıllar alacak kayıpların yaşanmaması için ilgilileri sorumlu davranmaya davet ediyor.