Ana Sayfa Ekonomi Trendyol’dan eleştirilere yanıt: Küfür ve rakip markalara atıfta bulunan yorumlar onaylanmıyor!

Trendyol’dan eleştirilere yanıt: Küfür ve rakip markalara atıfta bulunan yorumlar onaylanmıyor!

trendyol

Türkiye’nin en çok kullanıcı ve satış rakamlarına sahip e-ticaret platformu Trendyol, olumsuz eleştirileri yayınlamamakla suçlanıyor. Ekşi Sözlük’te uzun zamandır yer alan ‘Trendyol’un olumsuz eleştiri kabul etmemesi’ başlığının tekrar gündeme gelmesi ve sosyal medyada da yorumlar yapılması üzerine Trendyol yetkilileri konuyla ilgili Marketing Türkiye’ye açıklama yaptı. Küfür, argo içeren, rakip markalara atıfta bulunan ya da satıcıya yönelik olmayan yorumları onaylamadıklarını belirttiler.

Trendyol tarafından yapılan basın açıklamasının tamamı şöyle;

“Trendyol’dan alışveriş yapan müşterilerimizin ürünün kalitesine yönelik yorumları, beden/kalıp/boyut görüşlerini, kargoyla ilgili paylaşımları, ürün paketleme konularını, hatalı/yanlış/ eksik ürün gönderim durumunu, orijinallik sorgusunu, stok taleplerini ve ürün fiyatıyla ilgili tüm içerikleri olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilmeden platformumuz üzerinden yayınlamaktayız.

Bunların dışında kalan, küfür ve argo içeren ya da rakip markalara atıfta bulunan hiçbir yorum onaylanmamaktadır. Ayrıca ürünle ilgili olmayan genel Trendyol sistemine ilişkin konular, siparişle ilgili satıcıya yönelik taleplerle iletişim bilgisi talepleri yorum olarak kabul edilmemektedir. Siparişle ilgili talepler ve sorun bildirimleri için ayrıca panellerimiz bulunmaktadır. Yorumlar yayınlanmadan önce de hiçbir koşulda satıcılar veya hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmamaktadır.

Haberde bahsedildiği gibi olumsuz yorumların yayınlanmaması diye bir durum asla söz konusu değildir.”