Ana Sayfa Yemek Vedat Milor’dan yeni tartışma! Ev baklavası mı, hazır baklava mı?

Vedat Milor’dan yeni tartışma! Ev baklavası mı, hazır baklava mı?

baklava

Yemek eleştirmeni, Öğretim Üyesi Vedat Milor, bir tartışmanın daha fitilini ateşledi. Sosyal medya hesaplarından herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Milor, baklavaların büyük ustalarını saygıyla andığını belirterek “Evde yapılan hiçbir baklava büyük ustaların eserlerine yaklaşamıyor” dedi. Konuyla ilgili binlerce yorum yapıldı, anket düzenlendi.

Yemek eleştirmeni ve Öğretim Üyesi Vedat Milor’u bilen bilir. Yemek üzerine büyük bir tartışmanın çıkması, günlerce konuşulması, saatlerce medyada değerlendirme yapılması için tek bir cümlesi yeterlidir.

Kısa süre önce sosyal medya hesaplarından Ramazan Bayramı’nı kutlayan Milor, bir tepsi baklava paylaşarak “Bu vesileyle bayramların vazgeçilmezlerinden olan baklavanın büyük ustalarını da tekrar saygıyla selamlamak istiyorum. Sizi bilmem ama gerçekten evde yapılan hiçbir baklava büyük ustaların bu eserlerine yaklaşamıyor. Siz ne dersiniz?” dedi ve ne olduysa ondan sonra oldu.

Coşkun Taşdemir adlı Twitter kullanıcısının ‘Ev Baklavası’, ‘Hazır Baklava’ ve ‘Baklava Sevmem’ anketinde sekiz bine yakın oy kullanıldı. Devam eden ankette hazır baklava %56, ev baklavası %23, baklava sevmem %10 oy aldı.

Vedat Milor bu kadarla da kalmadı. Öyle bir şey yazdı ki herkesi şaşırtmayı bir kez daha başardı!

Evde baklava yapmak son bulur mu bilemeyiz ama sosyal medyada bu konusunun kolay kolay unutulmayacağı kesin 🙂