Ana Sayfa Gündem Yangında yaralanan kedisi ‘Hayat’a kavuştu!

Yangında yaralanan kedisi ‘Hayat’a kavuştu!

32
kedisine kavuştu

Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Boztahta Mahallesi’ndeki ormanlık alanda 29 Temmuz’da çıkan ve 31 Temmuz’da kontrol altına alınan orman yangınının etkilediği Topallı Mahallesi’nde yaşayan Nazif (67) ve Fatma Duysak (72) çiftinin yaralanan kedilerinin tedavisi tamamlandı. Çiftin, “Hayat” adı verilen can dostuyla buluşmalarında duygulu anlar yaşandı.

Evlerinin önüne AFAD tarafından kurulan çadırda yaşamlarını sürdüren Duysak çiftine Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Caner Alıç tarafından kedileri götürüldü.

Bazıları telef olan tavuk, güvercin, kedi ve köpek gibi hayvanlarının yangından etkilenmesinin hüznünü yaşayan çiftin “Hayat”a kavuşmalarıyla acıları bir nebze de olsa hafifledi.

Fatma Duysak, kedinin annesinin dün akşam etrafta dolaşarak yavrusunu aradığını belirterek, “Canım benim, canım kedim, seni yaratana kurban olurum. Bana önce ‘Kedin öldü.’ dediler. Pişirdiğim sıcak bazlamaları yerlerdi. Bakan Yardımcımıza, müdürümüze, kedimi götüren vicdanlı insanlara teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. Kedime kavuşturdunuz beni kuzularım, çok sağ olun. Tek bu kaldı. Annesi geceleri geliyor. Dün gece sesimi duydu, çıktı geldi sesime. Kaybolan köpeğim de gelse keşke” diye konuştu.